Ogłoszenia duszpasterskie

Kategoria: informacje
Opublikowano
Super User Odsłony: 107141

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 lipca 2018 r.


1. W dzisiejszą niedzielę składamy ofiary pieniężne na pokrycie kosztów remontu i renowacji drugiej wieży naszego kościoła. Za każdy, nawet najmniejszy dar serdecznie dziękujemy. Nieszpory niedzielne odprawimy o godz. 16.00.2. Przypominamy, że całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium rozpoczyna się o godz. 8.45, a kończy o godz. 17.45. Także w Sanktuarium w dni powszednie jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 15.00 do 16.00.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie ostatniego objawienia Matki Bożej w Lourdes. Różaniec lourdzki połączony z niesieniem figury odprawimy po Mszy św. wieczornej.

4. W środę Mszą św. O godz. 18.00 rozpoczyna spotkanie Legion Maryi. W każdą środę jest możliwość włączenia się w te wspólnotę apostolską. Wystarczy tylko przyjść! Po Mszy św. spotkanie jest kontynuowane w Domu Parafialnym.

5. W dni powszednie lipca i sierpnia - będą tylko 3 Msze Św.: o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 (również w czwartki). Kancelaria Parafialna - w lipcu i sierpniu - będzie czynna tylko we wtorki, środy i piątki w dotychczasowych godzinach urzędowania. W ciągu wakacji porządek Mszy św. niedzielnych nie ulegnie zmianie.

6. W 3 piątek miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Specjalne nabożeństwo jest odprawiane po Mszy św. o godz. 8.00.

7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie darem na remont wieży. Osoby pragnące hojniej wesprzeć to dzieło prosimy o przelew na Konto Parafii, które jest w każdym „Biuletynie”, albo w imiennej kopercie.
 
8. W Kancelarii Parafialnej można składać intencje Mszy Św., które miejscowi duszpasterze odprawią w czasie urlopów poza parafią.

9. Trwają zapisy na pielgrzymki autokarowe w czasie wakacji letnich.
05 sierpnia          - Częstochowa - g. 8.00. Koszt 40 zł.
19 sierpnia          - Piekary Śląskie - g. 7.00. Koszt 15 zł.
20 i 21 sierpnia   - Licheń - g. 8.00. Koszt 120 zł.
Program jest umieszczony w gablotkach oraz na stronie internetowej. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (nie telefonicznie) w godzinach urzędowania.

10. W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny” z „Biuletynem Parafialnym”, „Mały Gość Niedzielny”, „List”, „Słowo wśród nas”, „Tak Rodzinie”, – ciekawy miesięcznik dla rodziców, „Miłujcie się” i „Droga” dla młodych i inne tytuły prasy katolickiej.

11. Decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej w niedzielę 22 lipca o godzinie 10.30 odbędzie się Msza Święta w int. ks. proboszcza Jerzego Lisczyka jako podziękowanie za Jego długoletnią posługę w naszej parafii.

12. W poniedziałek 23 lipca br., zatrzymają się w naszej parafii pielgrzymi udający się z Zaolzia na Jasną Górę. Przybędą do naszej parafii o godz. 17.00. O ich przybyciu oznajmią dzwony, które zamilkną, gdy ostatni pielgrzym znajdzie nocleg. Prosimy wiernych o życzliwe przyjęcie pielgrzyma do swojego mieszkania i umożliwienie mu odpoczynku.

13. Tradycyjna Parafialna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę odbędzie się od 03 do 07 sierpnia. W niedzielę 05 sierpnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. przed cudownym Obrazem M.B. Częstochowskiej. Po Mszy św. odbędzie  Droga Krzyżowa na wałach. Także w poniedziałek (06.08) o godz. 6.00 będzie Mszy Św. w kaplicy Matki Bożej. Wszyscy, którzy wybierają się na pielgrzymkę pieszo muszą zapisać się do 31 lipca br.  w Kancelarii Parafialnej podając swój adres i „PESEL”. Przy zapisie wpłacamy 90 zł. na przewóz bagażu, ubezpieczenie, chustę pielgrzymkową i znaczek oraz dwa noclegi  w Domu Rekolekcyjnym w Częstochowie. W dniu rozpoczęcia pielgrzymki, czyli 03 sierpnia zapisy nie będą przyjmowane. Fundusz Pielgrzymkowy podejmuje różne formy ułatwiające pielgrzymom pokonywanie trudów drogi przez zapewnienie wody mineralnej oraz pożywienia. Chętnych i życzliwych darczyńców prosimy, aby swoją pomoc przekazali na konto Parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach z dopiskiem "Fundusz Pielgrzymkowy". Można także przekazać swój dar w kopercie z takim samym dopiskiem i złożyć w Kancelarii Parafialnej lub do koszyczka w czasie kolekty. Jednocześnie informujemy, że nikt  nie został upoważniony do zbierania ofiar na ten cel w inny sposób.

14. 06 sierpnia br. od godz. 15.00 przez Rude Śląska przejadą rowerzyści w ramach III etapu 75.wyścigu Tour de Polonge. Trasa będzie przebiegać ulicami: Radoszowską, Kochłowicką, Kłodnicką oraz 1 Maja. W związku z tym w trakcie przejazdu kolarzy nastąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz organizacji ruchu drogowego.

Polecamy