Ogłoszenia duszpasterskie

Kategoria: informacje
Opublikowano
Super User Odsłony: 96232

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA - 15 kwietnia 2018 r.

1. W trzecią Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. 15 min. przed każdą Mszą św. młodzież należąca do KSM będzie czytała Pismo Św. Kolekta będzie darem na nasze potrzeby parafialne. Osoby, które chciałyby hojniej dołączyć się do remontu wież kościoła są mile widziane. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.00

2. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego.

3. W środę o godz. 16.30 katecheza dla dorosłych w grupie ogólnej. Z Biblioteki Parafialnej można korzystać w środy od godz. 17.00 do 18.00.

4. W czwartek o godz. 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Do uczestnictwa w tej Mszy Św. Zapraszamy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z klas 3a i 3b naszego Gimnazjum oraz na spotkanie formacyjne po Jej zakończeniu do Domu Parafialnego. W czwartek od godziny 20.00 do 21.00 w kościele odbędzie się godzina uwielbienia, czyli Eucharystia połączona ze wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich

5. W każdy 3 piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Specjalne nabożeństwo jest odprawiane po Mszy św. O godz. 8.00. Przypominamy, że Legion Maryi w każdy piątek o godz. 15.00 w Sanktuarium prowadzi Koronką do Miłosierdzia Bożego. W piątek o godz. 19.30 drugie spotkanie Nauki Przedślubnej.

6. W sobotę o godz. 10.30 spotkanie spotkanie Zespołu Misyjnego. Schola "FAMILIA" ma próbę o godz. 14.00.

7. W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny” z  „Biuletynem Parafialnym”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyk i Promyczek Jutrzenki”, „List”, „Słowo wśród nas”, „Tak Rodzinie”, – ciekawy miesięcznik dla rodziców, „Miłujcie się” dla młodych i inne tytuły prasy katolickiej.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta będzie przeznaczona na remont wieży. Osoby, które pragną hojniej wesprzeć trwające już prace mogą to uczynić w imiennej kopercie lub przelać na konto parafii, które jest podawane w każdym „Biuletynie Parafialnym”.

9. Stowarzyszenie Św. Filipa Nereusza zaprasza w najbliższy wtorek – 17 kwietnia – o godz. 11.30 do Domu Parafialnego mamy oczekujące narodzin swojego dziecka, a także mamy dzieci do lat 4 razem z pociechami, na kolejne bezpłatne zajęcia z cyklu „Mamine pogaduchy”.

10. Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic zaprasza mieszkańców dzielnicy KOCHŁOWICE na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek - 16 kwietnia br. - o godz. 17.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła przy ul. Oświęcimskiej 90.

11. Dnia 17 maja (w czwartek) odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczestników wyjazdu na Węgry i do Rumunii. Na spotkanie zapraszamy również wszystkich zainteresowanych wyjazdem, którzy oficjalnie się jeszcze nie zapisali. Biuro informuje, że pierwotna cena 1690 zł nie ulegnie zmianie, mimo mniejszej grupy.

Polecamy