Ogłoszenia duszpasterskie

Kategoria: informacje
Opublikowano
Super User Odsłony: 104489

11 Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę kolekta jest darem na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Nieszpory odprawimy o godz. 16.00.

2. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego.

3. Przypominamy, że w dni powszednie jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w Sanktuarium od 15.00 do 16.00.

4. Z Biblioteki Parafialnej korzystamy w każdą środę od 17.00 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Legionu Maryi. Katechumenat Przedmałżeński o godz. 19.30.

5. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci Szkół Podstawowych. Do uczestnictwa w tej Eucharystii zapraszamy także rodziców dzieci. Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty będzie w środę od godz. 17.00 do rozpoczęcia Mszy św. wieczornej. W czwartek od godziny 20.00 do 21.00 w kościele odbędzie się godzina uwielbienia, czyli Eucharystia połączona ze wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich.

6. W piątek o godz. 9.45 będzie sprawowana EUCHARYSTIA w intencji Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Okazja do Spowiedzi św. będzie w czwartek od godz. 16.00 do rozpoczęcia Mszy św. szkolnej o godz. 16.30. O godz. 19.30 trzecie spotkanie nauki Przedślubnej.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Seniorów, które będzie ostatnim w roku szkolnym.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Kolekta będzie przeznaczona na remont wieży. Polecamy te kolektę ofiarności wiernych i za każdy dar serdecznie dziękujemy. O godz. 18.00 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Będzie to próba podsumowania posługi duszpasterskiej proboszcza przechodzącego 28 lipca br. na emeryturę.

9. W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny” z „Biuletynem Parafialnym”, „Mały Gość Niedzielny”, „List”, „Słowo wśród nas”, „Tak Rodzinie”, – ciekawy miesięcznik dla rodziców, „Miłujcie się” i „Droga” dla młodych i inne tytuły prasy katolickiej.

10. Ramowy program Pielgrzymki na Dolny Śląsk w dniach od 25 do 28 czerwca jest umieszczony w „Biuletynie”, w gablotkach i na stronie internetowej. Zapisy trwają w Kancelarii Parafialnej. Są jeszcze wolne miejsca, które prosimy zajmować.

11. W Kancelarii Parafialnej można składać intencje Mszy Św., które miejscowi duszpasterze odprawią w czasie urlopów poza parafią.

12. III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się w dn. 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Zapisy od września br.

13. Tradycyjna Parafialna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę odbędzie się od 03 do 07 sierpnia. Zapisy rozpoczną się od wtorku 19 czerwca br. W niedzielę 05 sierpnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. przed cudownym Obrazem M.B. Częstochowskiej. Po Mszy św. odbędzie  Droga Krzyżowa na wałach. Także w poniedziałek (06.08) o godz. 6.00 będzie Mszy Św. w kaplicy Matki Bożej. Wszyscy, którzy wybierają się na pielgrzymkę pieszo muszą zapisać się  w Kancelarii Parafialnej podając swój adres i „PESEL”. Przy zapisie wpłacamy 90 zł. na przewóz bagażu, ubezpieczenie, chustę pielgrzymkową i znaczek oraz dwa noclegi  w Domu Rekolekcyjnym w Częstochowie. Fundusz Pielgrzymkowy podejmuje różne formy ułatwiające pielgrzymom pokonywanie trudów drogi przez zapewnienie wody mineralnej oraz pożywienia. Chętnych i życzliwych darczyńców prosimy, aby swoją pomoc przekazali na konto Parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach z dopiskiem "Fundusz Pielgrzymkowy". Można także przekazać swój dar w kopercie z takim samym dopiskiem i złożyć w Kancelarii Parafialnej lub do koszyczka w czasie kolekty. Jednocześnie informujemy, że nikt  nie został upoważniony do zbierania ofiar na ten cel w inny sposób.

Polecamy