Parafialna Rada Duszpasterska

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Do włączenia się w społeczność Wydziału zaproszone są osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy o Bogu i o rodzinie. Absolwenci Wydziału podejmują pracę między innymi w szkole jako (poszukiwani obecnie w wielu miejscach) nauczyciele religii oraz w instytucjach profesjonalnie pomagających rodzinie.                                                                                 

ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek
dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

 strona Wydziału Teologicznego

Spotkanie bierzmowańców i uczestników ŚDM

Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc serdecznie zaprasza do Katedry Chrystusa Króla uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz młodzież, która w minionym roku  szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania na wspólne dziękczynienie za spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz za umocnienie Duchem Świętym w sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 września, w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki,€“ patrona polskiej młodzieży.

Ramowy program spotkania:

9.45 -€“ początek spotkania w katedrze

- Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca

- spotkanie integracyjne przy Wydziale Teologicznym UŚ (dla bierzmowańców)

- spotkanie w krypcie katedry (dla uczestników ŚDM)

- wspólny posiłek

BOSKIE WAKACJE w Żelistrzewie na Kaszubach

Stowarzyszenie "Boskie Wakacje" zwraca się z prośbą o wsparcie kolonii na Kaszubach. W niedzielę 19 czerwca przy ołtarzu MB Częstochowskiej będzie wystawiony kosz do którego będzie można składać farbki, kredki, flamastry, bloki rysunkowe oraz gry planszowe i sprzęt sportowy. Za pomoc już z góry dziękujemy.

UWAGA - ZMIANA TERMINU KOLONII 

W wyniku zaistniałych okoliczności (nie zależnych od nas) musimy przełożyć termin wyjazdu na I turnus o jeden dzień z 3 sierpnia na 4 sierpnia. Za zmianę przepraszamy. 

I turnus: 04 – 17.08.2016 r.

 

Czytaj więcej...

Polecamy